ZIMNÍ SPORTY

Pro milovníky zimních sportů je Harrachov a jeho bezprostřední okolí doslova rájem na zemi. Skvělé podmínky pro sjezdové lyžování nabízí mnoho areálů Krkonoš i Jizerských hor, stejně tak milovníci bežeckého lyžování si zde přijdou opravdu na své na více než 100 kilometrech upravovaných stop .

Lyžařská střediska

Ski areál Harrachov

  • 2 lanové dráhy na Čertovu horu + 2 kratší lyžařské vleky
  • několik sjezdových tratí různé náročnosti pro začátečníky i zkušené lyžaře

Ski areál Hilbert

  • menší areál v centru Harrachova ideální pro rodiny s malými a odrostlými dětmi
  • vzdálen pouhých 300 m od našich Apartmánů Harrachov

Ski areál Rokytnice nad Jizerou

  • skiareály Horní Domky a Studenov nabízí několik sjezdovek a lanovek pro začínající i zkušené lyžaře
  • areál je vzdálen cca 15 min. jízdy autem z Harrachova

Ski areál Paseky nad Jizerou

  • menší a klidnější areál s 2 lanovými drahami vč. nové čtyřsedačky je vhodný pro lyžování rodin s dětmi a to jak začínajícím, tak i pokročilým malým lyžařům
  • nachází se cca 15 km od Harrachova

Výlety na běžkách

Pro všechny milovníky zasněžené krajiny, kteří ale nepatří k fanouškům sjezdového lyžování, nabízí Harrachov a jeho okolí více než 100 km upravovaných běžeckých stop. Přímo z centra města vedou náročnější sportovně laděné tratě, které svým charakterem připomínají závodní běžecké okruhy. Na běžecké trasy v okolí můžete nastoupit na 12 místech přímo v Harrachově (tzv. Startpointy).

Všichni, kdo se chtějí na běžkách vydat na krkonošské hřebeny, jistě ocení lanovku na vrchol Čertovy hory. Zde se můžete rovnou napojit na Krkonošskou běžeckou magistrálu.
Tyto terény jsou svou náročností turistické a úpravou pro změnu crosscountry. Běžecké tratě v sousedních Jakuszycích, které se nacházejí na náhorní plošině v nadmořské výšce okolo 1 000 m, jsou turistické, ale upravovány jsou jako závodní. Stačí si vybrat.

Běžecké stopy v okolí Harrachova jsou nejdelší ve střední Evropě a dovedou vás na nejkrásnější místa Krkonoš.


Skialpy

Dopřejte si objevování krás zimní krkonošské krajiny na skialpinistických lyžích. Bezprostřední i vzdálenější okolí Harrachova je pro tuto stále populárnější aktivitu jako stvořené. Nalepte na lyže pásy, stoupejte poetickou, zasněženou krajinou a užijte si sjezdy čerstvým prašanem mimo upravené sjezdovky!